Modelowanie i prototypowanie

PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWO FORM ODLEWNICZYCH DO KOKILOWEGO ODLEWANIA ALUMINIUM

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku nasza odlewnia samodzielnie wykonuje formy odlewnicze do odlewania kokilowego. Na podstawie zapytania ofertowego zespół konstrukcyjny, o oparciu o najnowocześniejsze oprogramowanie projektowe opracowuje, już na etapie ofertowania, koncepcję i zarys formy. Po konsultacjach i akceptacji przez klienta, forma zostaje wdrożona do realizacji.

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn CNC i zespołowi doświadczonych inżynierów  oraz konsultacji z technologami odlewniczymi forma zostaje wykonana i zainstalowana na maszynie odlewniczej.

MODELOWANIE ODLEWÓW ALUMINIOWYCH Z FORM PIASKOWYCH

Jakość modeli odlewniczych znacząco wpływa na dokładność odlewu. Do produkcji większych serii wykonujemy modele stalowe, przy mniejszych seriach przygotowujemy modele drewniane lub żywiczne. Dodatkowo celem prawidłowego wykonywania odlewów w naszej odlewni aluminium przygotowujemy zespół modelowy czyli zestaw przyrządów umożliwiających nadanie masie formierskiej wymaganego kształtu wnęki formy, wykonanie rdzeni z mas rdzeniowych oraz prawidłowe złożenie poszczególnych elementów formy odlewniczej. W skład zespołu modelowego wchodzą modele naturalne, modele właściwe, modele uproszczone rdzennice i przyrządy usprawniające formowanie.

PROTOTYPOWANIE PRODUKTÓW ODLEWANYCH Z ALUMINIUM

Z racji ciągle wzrastających możliwości druku 3D coraz częściej nasz zakład wykorzystuje tą technologie i korzysta z tej formy modelowania. Umożliwia ona oddanie kształtów i struktur materiałowych jakich nie dają inne formy modelowania. Nasz zakład oferuje możliwość adaptacji i dostosowania druków 3D do postaci modeli i prototypowania elementów.