Odlewnie Aluminium

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie spotykamy na naszej drodze odlewni. Jednak jest to mylne poczucie. W Polsce i nie tylko jest wiele firm, gdzie praktykuje się odlewanie aluminium.

Firmy zajmujące się w Polsce odlewnictwem aluminium, tworzą produkty na potrzeby różnych branż, między innymi przemysłu motoryzacyjnego, transportu kolejowego, przemysłu narzędziowego, rolniczego czy maszynowego. Zastosowanie najnowszych technologii w połączeniu z wieloletnią tradycją tworzy markę, która jest sercem zakładu odlewnictwa aluminium.

Odlewnie aluminium wchodzi w skład procesu wykorzystującego formy piaskowe i kokilowe. W zależności do zamówienia klienta wybiera się jedną z form. Ważnym elementem w dobrym funkcjonowaniu odlewni aluminium jest pracownik. Od niego wszystko zależy i to on uczestniczy w każdym, pojedynczym etapie przetwarzania stopów aluminium. Wysokiej jakości surowce oraz dokładność wykonywania wytopów są cegiełką w tworzeniu doskonałej firmy i równie dobrych elementów aluminiowych.