Hartowanie Aluminium

Hartowanie aluminium to jedna z technologii stosowana podczas obróbki cieplno – plastycznej tego metalu. Proces ten ma za zadanie nadać elementom wykonanym z aluminium specjalne właściwości. Dobierane są one z myślą o docelowym zastosowaniu odlewu. Celem tego procesu jest również zwiększenie twardości aluminiowego odlewu.

W procesie tym odlewy są nagrzewane do temperatury, która jest tylko niewiele niższa od normalnej temperatury topnienia aluminium. Odlewy przechowywane są w tej temperaturze do czasu, aż ujednorodnieniu nie ulegną składniki stopowe. Wtedy następuje właściwy etap hartowania aluminium, czyli gwałtowne schłodzenie w specjalnych roztworach lub w wodzie. Etap chłodzenia powinien być wykonany możliwie szybko po wyjęciu z pieca. Przyjmuje się, że powinien on być przeprowadzony w zakresie czasowym 5 – 10 sekund.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym hartowaniem aluminium. Nasz zakład produkcyjny jest wyposażony w niezbędny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. Wysoka jakość oferowanych przez nas usług to również efekt zdobywanej przez wiele pokoleń wiedzy oraz doświadczenia. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług hartowniczych.